Rixos Premium Bodrum
RIXOSRIXOSRIXOS
 
 
 
Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon
 
www.rixos.com ile Rezervasyon Yap & Ayrıcalıklardan Faydalan X

Aşağıdaki ayrıcalıklar tüm fiyat ve oda tipleri için geçerlidir
Erken giriş imkanı ( 12.00 ) & Geç çıkış imkanı ( 15.00 ) ( müsaitliğe bağlı olarak )
Spa merkezinde geçerli 25% indirim
Transfer Taleplerinde indirimli fiyatlar
Otel içi extra harcamalarda 10% indirim
Giriş gününüze özel taze meyve tabağı
Giriş gününüze özel 1 şişe şarap imkanı

 

Premium Bodrum
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Rixos Premium Bodrum, Akdeniz kızılçam ormanları ve maki toplulukları ile örtülü Bodrum Yarımadası'nın en özel yeri olan Zeytinli Kahve Koyu^'nda bulunmaktadır. 187 bin metrekare alanda çam ağaçları ile çevrili büyüleyici bir atmosfer üzerine kurulu olan otelimiz, Milas-Bodrum Havalimanı'na sadece 25 km uzaklıktadır. Eğlencenin merkezi Bodrum’a ise yalnızca 10 km mesafededir. Konaklamanız için Rixos Premium Bodrum’a geldiğinizde Bodrum ve çevresinde gezebileceğiniz pek çok turistik ve tarihi mekân bulunmaktadır. Gün içerisinde tarihi mekânların yanında farklı koyları da ziyaret edebilirsiniz. Bölge, alışveriş imkânları bakımından da oldukça zengindir.  Lüks ve konforun tadını Rixos farkıyla çıkarırken Bodrum ile etrafındaki doğal ve tarihi güzellikleri de mutlaka keşfedin!

Bodrum

Türkiye'nin önde gelen turizm merkezi Bodrum; doğal, kültürel ve tarihi güzellikleriyle dünyanın en ünlü bölgelerinden biridir. Bodrum’da Gümbet, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Günbatımı Plajı, Aspat Koyu, Karaincir, Yalıkavak, Güvercinlik ve Gümüşlük gibi pek çok gezilmesi gereken plaj ve koylar bulunmaktadır. Tarihte Halikarnassos adıyla bilinen yerleşim birimi, dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum'un inşa edildiği şehirdir. Atmosferiyle konuklarını kendine hayran bırakan Bodrum, ayrıca bir eğlence merkezi olarak da ün kazanmıştır. Bodrum otellerine uluslararası standartlarda profesyonelliği getiren Rixos Premium Bodrum, tatilinde konforu lüksle birleştirmek isteyen konuklarına en kaliteli hizmeti sunuyor. Bodrum merkeze uzaklığı ise sadece 10 km. 

Bodrum Kalesi

Bodrum’un en önemli tarihi simgelerinden biri Bodrum Kalesi’dir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri olan kale, Saint John Şövalyeleri’nin inşa ettiği önemli bir tarihi yapıdır. Bodrum Kalesi içinde kurulu olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Türkiye'de dalında ilk ve tek özelliğe sahip olmasının yanı sıra, dünyanın da sayılı müzeleri arasında yer almaktadır. Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi, Rixos Premium Bodrum’daki tatiliniz sırasında mutlaka gezmeniz gereken yerlerden.

Bodrum Antik Tiyatrosu

Rixos Premium Bodrum’daki konaklamanız esnasında tarihi duraklarınızdan bir diğeri de Bodrum Antik Tiyatrosu olacak. Anadolu'nun bilinen en eski tiyatrolarından biri olan, geleneksel Antik Çağ tiyatrosu özelliğini taşıyan bu tarihi eser, günümüzde pek çok etkinliğe ve festivale de ev sahipliği yapmaktadır.

Mausoleum

Bodrum Mausoleion, diğer adıyla Mausoleum (Mazole), dünyanın yedi harikasından birisi olarak kabul edilmekte ve Bodrum'un en önemli eserlerinden birisi olarak ziyaretçilerini selamlamaktadır.

İon düzeninde 36 sütünun süslediği, orijinali 46 metre yüksekliğinde olan ve tepesinde bir zafer arabası bulunan 21 basamaklı bir piramidin taçlandırdığı dev bir anıt mezar olan Mausoleum, Bodrum’daki tatiliniz sırasında mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri.

Pedesa Antik Kenti

Bodrum merkeze yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Pedesa Antik Kenti, arkeoloji meraklılarının ziyaret ettiği en özel yerler arasında bulunuyor. Homeros’a göre Leleg halkı, Troya Savaşı sonrasında Halikarnassos bölgesine yerleşmişlerdir. Burada pek çok kent kuran Leleglerin en önemli şehirlerinden biri Pedesa’dır. Pedasa’da gerçekleştirilen kazılar sırasında tarihe ışık tutan pek çok önemli kalıntı bulunmuştur.

Yel Değirmenleri

Bodrum’un Yalıkavak beldesinde görmeniz gereken en önemli yerlerden biri Yel Değirmenleri'dir. Günümüzde Yel Değirmenleri’nin görünümü çok iyi muhafaza edilememişse de manzarasını deneyimlemek için bu saklı köşeye mutlaka gitmelisiniz. Fotoğraf makinenizi almayı unutmayın!

Bargilya

Bodrum’un hemen yanı başında, denizin bir göl atmosferi oluşturduğu Bargilya... Antik kent kalıntılarını barındıran bu şirin belde, sessizliği ve sakinliği ile misafirlerini büyülüyor. Ayrıca bölgedeki Tuzla Gölü de kuş gözlemcilerinin uğrak yeri olarak biliniyor. Hem doğal hem de tarihi zenginlikleri keşfetmek, antik kalıntılar eşliğinde manzaranın keyfini çıkarmak isterseniz Bargilya, doğru bir seçim. Bodrum otellerinin en konforlusu Rixos Premium Bodrum'da tatil keyfinizi yaşarken bu sevimli beldeyi mutlaka ziyaret edin.

 

Premium Bodrum'dan Kareler

  • Rixos Premium Bodrum
  • Rixos Premium Bodrum
  • Rixos Premium Bodrum
 
Yükleniyor